دوشنبه, 27 اردیبهشت 1400

 

اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در سال 1400

 


تاریخ ثبت: 1400/01/18

 

تمامی دستگاه های دولتی و سازمان های مردم نهاد و حتی خیرین در این خصوص تلاش نمایند و با هم افزایی و همکاری های بین بخشی در خصوص ازدواج جوانان تسهیل گری نمایند.  

اولین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان اردکان صبح امروز به ریاست فرماندار اردکان و با حضور اعظم السادات امامی، معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد برگزار شد.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد، نیز در این نشست افزود: دغدغه اصلی و اولویت برنامه های  وزارت ورزش و جوانان کشور پیگیری و حل مشکلات جوانان در خصوص مسکن و ازدواج آنهاست، متاسفانه تاکنون نتوانسته ایم این مشکلات را حل و رفع کنیم.

اعظم السادات امامی  اظهار داشت: تمامی دستگاه های دولتی و سازمان های مردم نهاد و حتی خیرین در این خصوص تلاش نمایند و با هم افزایی و همکاری های بین بخشی در خصوص ازدواج جوانان تسهیل گری نمایند.         

وی  با بیان اینکه تشکل های مردم نهاد و تسهیل گران ۲ بازوی مهم در کمک به جوانان می توانند موثر باشند  یادآور شد: متاسفانه شهرستان اردکان  با مزیت هایی خوبی که  دارد در امر سازمان های مردم نهاد در راستای کمک به جوانان ضعیف عمل کرده است که انتظار از آنها بیشتری می رود.
امامی  با تاکید بر تقویت سازمان های مردم نهاد گفت: سمن ها مشارکت همه جانبه و موثر در عرصه های مختلف کشور دارند و همواره آماده گوش سپردن به دغدغه جوانان هستند.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد، گفت: دراین استان ۷۴ سازمان مردم نهاد در حوزه ورزش و جوانان وجود دارد که ۲۶ مورد  از آن توانسته اند مجوز را دریافت کنند.

وی در ادامه در خصوص اولویت و نوبت دهی به تاسیس و ارائه مجوز به مراکز مشاوره ای اشاره کرد و گفت: همکاری های لازم در این خصوص انجام خواهد گرفت.

 امامی جوانان را اصلی ترین سرمایه کشور دانست و خاطرنشان کرد: سیاست های دولت با محور نقش آفرینی جوانان در عرصه های مختلف همواره مورد توجه بوده و جوان باوری و ایجاد فرصت برای مشارکت همه جانبه آنان در جامعه به عنوان یک ارزش و اصل مورد توجه مدیران دستگاه هایی اجرایی است.

وی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه جوانان گفت: توصیه های ایشان کمک شایانی به حل مسایل و مشکلات جوانان خواهد کرد و مدیران اجرایی باید توجه ویژه به رهنمودهای معظم له داشته باشند.  

این مسوول از مدیران  درخواست کرد که با همکاری  و هماهنگی به اجرای برنامه های عملیاتی شاد و با نشاط  در بین جوان اردکان بپردازند و درصدد ایجاد بانک اطلاعاتی جوانانی که تاکنون خوش درخشیده اند باشند چرا که آنها رسالت سنگینی  در ساماندهی امور جوانان بر عهده دارند.

امامی گفت: بازه سن جوانی از ۱۵ تا ۲۹ سال به ۱۸ تا ۳۵ سال تغییر یافته است و این فرصتی برای جوانان می باشد که به فعالیت های سازنده بپردازند.

شهرستان ۱۱۸ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق،  احمدآباد و اردکان است.

 

 


منبع خبر:   -   15


 

دیدگاه کاربران

     تمام حقوق اين سايت متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان يزد ميباشد. استفاده از مطالب سايت با ذكر نام و لينك به اين سايت مجاز مي‌باشد.
    Designed in
    Narvan
     |  Powered by DCMS 3.2  |  Developed & Support By Diba Group