شنبه, 31 اردیبهشت 1401

 

یادواره شهداری ورزشکار

 


تاریخ ثبت: 1400/05/18

 

شهید علی‌ محمد مسعودی: مبادا ولایت‌ فقیه‌ را رها کنید، که‌ در آن‌ دیار عذاب‌ خواهی‌ شد و اطاعت‌ کامل‌ از ولایت‌ فقیه‌ یعنی ‌یاری‌ حضرت‌ مهدی (عج)  

مقام معظم رهبری: هر کشته شدنی شهادت نیست.
شهید علی‌ محمد مسعودی: مبادا ولایت‌ فقیه‌ را رها کنید، که‌ در آن‌ دیار عذاب‌ خواهی‌ شد و اطاعت‌ کامل‌ از ولایت‌ فقیه‌ یعنی ‌یاری‌ حضرت‌ مهدی (عج)
شهید علی‌ محمد مسعودی‌ عقدا
اطلاعات شخصی شهید
نام و نام خانوادگی: علی‌محمد مسعودی‌ عقدا
    نام پدر: محمد
    تاریخ تولد: ۱۳۴۱/۱۰/۰۱
    محل زندگی: عقدای‌اردکان
    مدرک: دیپلم‌فرهنگ‌وادب
    محل تحصیل: دبیرستان‌ادب‌عقدای‌
    وضعیت تاهل: مجرّد
    شغل: پاسدار
    نام عملیات: رمضان
    تاریخ شهادت: ۱۳۶۱/۰۴/۲۳
    محل شهادت: شلمچه
    نحوه شهادت: اصابت‌ترکش‌به‌صورت‌ودست‌وپا
    محل خاکسپاری: گلزارشهدای‌عقدا
    سن: ۱۹سال‌و۶ماه‌و۲۲روز
    سمت در جبهه: فرمانده‌دسته
    نام یگان: لشکرنجف‌اشرف
    تعداد دفعات شرکت در جبهه: ۱دفعه به مدت ۲ماه
زندگی نامه شهید علی‌ محمد مسعودی‌ عقدا
شهید علی‌محمّد مسعودی عقدا، فرزند محمّد، در تاریخ ۱۳۴۱/۱۰/۱ هجری‌شمسی در خانواده‌ای مذهبی در بخش عقدا از توابع شهرستان اردکان پا به عرصه وجود نهاد و با گرمی وجود خود سرمای زمستان را بر خانواده گوارا و گرمی بخشید.پدر و مادر متدیّن با توجّه به عشق و علاقه‌ای که به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) داشتند؛ نام نوزاد خویش را ترکیبی از نام پیامبر اسلام و اولّین امام شیعیان گذاشتند و همه توان خویش را در تربیت و پرورشش به کار گرفتند؛ گویا احساس کرده بودند که سرنوشت این فرزند با دیگران تفاوت دارد و برای عزّت آفرینی انتخاب شده است. او در سایه با محبّت پدر و در دامان پر مهر مادر در محیط امن خانواده ای‌ با صفا رشد کرد و تربیت شد.۶ ساله بود که برای تحصیل به مدرسه رفت. دوره‌ ابتدایی را در دبستان خیّام عقدا گذراند. سپس به مدرسه راهنمایی مولوی عقدا رفت و با موفّقیّت این دورۀ را نیز پشت سر گذاشت. دوره متوسطه را در دبیرستان ادب عقدا در رشته فرهنگ و ادب فارغ‌التحصیل شد.در زمان پیروزی انقلاب ۱۶ ساله بود. با مردم مبارز محلّش در مراسم و راهپیمایی‌های ضدّ رژیم پهلوی فعّالانه شرکت داشت. در جلسات مذهبی و قرآن و دعا خصوصاً عزاداری امام حسین -علیه السّلام- حضور داشت؛ مراقب نماز و روزه خویش بود. به انجام واجبات و ترک محرّمات پایبند بود. برای دیگران خصوصاً والدین احترام قائل بود. همه او را دوست می‌داشتند. قبل از فارغ‌التحصیلی با بسیج کار می‌کرد. پس از فراغت از تحصیل هم در سپاه ثبت نام کرد و در سپاه پاسداران نائین پذیرفته شد. او به امام و انقلاب عشق می‌ورزید. زمانی که امام خمینی، رهبر کبیر انقلاب، جوانان را به جبهه فرا خواند؛ احساس کرد افلاکیان به جهادش فرا می‌خوانند. خانه و کاشانه و آغوش گرم خانواده را رها کرد و سنگر خاکی و عشقبازی با محبوب و همنشینی با قدسیان را برگزید.دو دفعه به جبهه اعزام شد و مدّت دو ماه از عمر کوتاه و با برکت خویش را در جهاد و دفاع از اسلام و میهن اسلامی ایران در جبهه‌ها گذراند.در تاریخ ۱۳۶۱/۳/۲۳ در جبهه دارخوین از ناحیه سر مجروح شد. پس از بهبودی باز عازم جبهه شد و مسئولیّت فرماندهی دسته را به عهده گرفت.سرانجام پس از مبارزه بی‌امان با دشمن در تاریخ ۱۳۶۱/۴/۲۳ در منطقه عملیّاتی شلمچه (پاسگاه زید) بر اثر اصابت ترکش به صورت و دست و پا به شدّت مجروح شد و بر اثر شدّت جراحات وارده دیدار حق و معشوق را لبیّک گفت و با پرواز روح بلندش از قفس کوچک و جسم خاکی‌اش شربت گوارای شهادت نوشید و به رضوان الهی پر کشید. جسم پاکش پس از تشییع باشکوه بر دستان و دوش مردم قدرشناس اردکان و عقدا در گلزار شهدای عقدا به خاک سپرده شد
روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

 

 


منبع خبر:   -   37


 

دیدگاه کاربران

     تمام حقوق اين سايت متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان يزد ميباشد. استفاده از مطالب سايت با ذكر نام و لينك به اين سايت مجاز مي‌باشد.
    Designed in
    Narvan
     |  Powered by DCMS 3.2  |  Developed & Support By Diba Group